Zmiana przepisow geodezyjnych 2014

O powodzeniu danego sklepu bardzo często decyduje sukces i szczęśliwy zbieg okoliczności. Wprowadzane przez rząd zmiany w obecnych przepisach zazwyczaj dla jednych są darem niebios, z zmianie dla innych przekleństwem.

Przykładem może stanowić przedstawiony parę lat temu obowiązek ewidencjonowania sprzedaży artykułów zaś pomocy za pomocą kas fiskalnych. Nieważne czy jest się fryzjerem, sklepikarzem, aptekarzem czy mechanikiem samochodowym. Za świadczone usługi należy klientowi wystawić paragon, inaczej trzeba się mieć z perspektywą zapłacenia sowitych kar pieniężnych.

Na jakość taką z prawdziwą radością z pewnością zareagowały firmy, które sprzedają urządzenia fiskalne. Zapotrzebowanie na nie szybko się zwiększyło, gdyż wielu przedsiębiorców zmuszonych było do uzyskania kas fiskalnych. Praca tych urządzeń w znacznie niedługim czasie się zwielokrotniła a do dnia modnego stanowi niezmiernie bogata. Prowadzenie bardzo dużo działalności gospodarczych wymaga zaopatrzenie się w kasy fiskalne.

Jest więc niezwykle opłacalny przykład sytuacji, kiedy jedna decyzja, jeden zapis w prawie, że naprawdę znacząco wpłynąć na opłacalność jakiegoś biznesu.

Z przeciwnej części po przedstawieniu tych przepisów, na placu kas fiskalnych można było zarejestrować znaczny wzrost konkurencji. Jednak dużą przewagę były firmy już istniejące parę lat, gdyż w teraźniejszym czasie mogły przygotować odpowiednią wartość i uzyskać oczekiwanie klientów.

I dlaczego tak wprowadzono obowiązek posiadania kas fiskalnych? Jeśli nie oczywiście o co należy, to bywa o pieniądze. Państwo w niniejszy zabieg chciało zmniejszyć rozmiary szarej strefy, która w Polsce osiąga całkiem znaczące rozmiary. Wielu menedżerów nie promowało naszym użytkownikom paragonów (zwłaszcza firmy oferujące różne usługi) i całość dochodu otrzymywanego w wartości mieli dla siebie.