Zaburzenia psychiczne w geriatrii

Zaburzenia psychiczne mogą dotyczyć osoby w wszystkim wieku. Lekarze alarmują, że choruje na nie prawie 20 procent dzieci w wieku szkolnym. Jak dowiedzieć się, czy Twoje dziecko może borykać się z zaburzeniami psychicznymi?

Przede każdym musisz wiedzieć, że wszelkie zaburzenia u niemowląt mogą ukazać się w pozostałym wieku. Jedne częściej pojawiają się w stanie wczesnego dzieciństwa, drugie są charakterystyczne dla wieku przedszkolnego, natomiast zupełnie inne zaburzenia wyrażają się właśnie w stopniu szkolnym. Nieprawidłowości rozwojowe przebiegają bardzo dynamicznie, a ich objawy zamieniają się wraz wiekiem.

Bardzo ciężkie są zaburzenia lękowe, które objawiają się w trzech sferach. Ważna z nich wtedy grupa subiektywnych przeżyć, która wynika tego, co dziecko przechodzi w prywatnym umyśle. Drugą sferę stanowi sfera somatyczna, która wiąże się do ostatniego, co dziecko widzi w domowym ciele. Do objawów somatycznych uznawane są innego sposobu bóle (np. brzucha lub głowy), i nawet wymioty i omdlenia. Dziecko może zawierać także niechęć do ucztowania i moczyć się w nocy. Ostatnia sfera dotyczy zachowań dziecka oraz skupia się z niepokojącym zachowaniem. Dziecko może skończyć łączyć się ze swoimi rówieśnikami i trwać się bardziej wycofane.

Kiedy należy udać się z dzieckiem do psychiatry? Powodem do walki specjalisty jest wszystkie zachowanie dziecka, które odchodzi od ilości. Nasz psychiatra młody w Krakowie zabiera się dziećmi, za których nowość w postępowaniu odpowiada choroba. Dzięki badaniu w praktyce z dziećmi i dużej ilości empatii konsultacje u naszego lekarze nie będą stresujące dla Twojej pociechy. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod w pozycji z dziećmi nasz psychiatra młodzi nie tylko zdiagnozuje problem, jak również dokona wszelkich starań, by łatwo go rozwiązać, oddając dziecku zabawę z dzieciństwa.