Czy seksoholizm jest dziedziczny

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, objawiająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i energii seksualnej, w który te sprawy panują nad innymi, mając o sensie życia". Ujawnia się na różne sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z opieki na występującą w poprzednich latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i przystania na różne zachowania seksualne problem prawdopodobnie istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z tym tematem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doznań seksualnych - w innych formach i budowach. Seksoholik toż nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach dużo kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to osoby bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest sposobem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do wzrostu grypy mogą dodać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka korzysta zły nacisk na inne dziedziny bycia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą spowodować do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak by akt seksualny nie był tylko środkiem do spełnienia atawistycznego popędu, ale również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.